Skip to main content

Pétanque, badminton nebo beach volejbal už dnes nikoho jen tak nerozhází! Jaké sporty tedy vyzkoušet v létě, abyste si s přáteli nejen užili spoustu zábavy, ale také vyzkoušeli něco nového? Připravili jsme pro vás několik tipů na originální letní sporty pro pravé sportovní nadšence. 

Korfbal: rádoby basketbal bez driblování 

Pokud jste o korfbalu nikdy neslyšeli, je na čase se s tímto netradičním sportem trochu seznámit. Korfbal je jedinou míčovou kolektivní hrou, ve které spolu společně hrají muži a ženy. Hráči se snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do korfbalového koše. Narozdíl od basketbalu není při korfbalu povolen dribbling, je zakázáno běhat s míčem či brát soupeři míč z ruky. Říkáte si, proč jsme korfbal zařadili právě mezi letní sporty? Kromě haly jej totiž lze hrát také na trávě, písku, a dokonce i na vodě. Tak kterou variantu korfbalu si zvolíte vy? 

Korfbal v sobě spojuje prvky basketbalu i dalších sportů.

Footgolf – golf pro nadšence do fotbalu 

Jak už název napovídá, footgolf je sportem, který v sobě kombinuje prvky fotbalu a golfu. Hrací plochou je obvykle golfové hřiště, namísto golfového míčku však mají hráči k dispozici míč fotbalový. Princip footgolfu je jednoduchý – dostat míč co nejmenším počtem kopů až do jamky. A proč se footgolf těší takové oblibě? Kromě příjemného prostředí a jednoduchých pravidel je oproti golfu také cenově dostupnější. 

Footgolf je ideálním sportem pro nadšence do fotbalu, kteří chtějí zkusit něco nového.

Frisbee, ocelový koš a jde se na to! 

U golfu ještě malou chvíli zůstaneme a představíme si dalšího člena z party sportů, které vychází právě z golfu. Bystřejší z vás už jistě tuší, že řeč bude o discgolfu. Ten vás nebude oproti golfu stát členství v klubu ani pořádně mastnou soupravu holí, vystačíte si zde pouze s létajícím talířem a špetkou trpělivosti. Discgolf je ideálním nenáročným rodinným sportem, proto neváhejte zapojit i ty členy rodiny, kteří nejsou prvoplánovými sportovními nadšenci. A jak se discgolf vlastně hraje? Cílem hry je dostat frisbee na co nejméně pokusů do ocelového koše. V případě, že nemáte poblíž discgolfové hřiště, poslouží dobře i pařez či dřevěný kůl. Pak už jen stačí užít tento nenáročný sport na čerstvém vzduchu se svými nejbližšími.

Discgolf si zamilují jak skupinky přátel, tak i rodinné týmy.

Kajakpolo – netradiční spojení vodního póla a kajakování

Milujete kajakování a hledáte způsob, jak ho udělat ještě trochu záživnější? Tak to je kajakpolo přesně pro vás! Cílem kajakpola (nebo také kanoepola) je nastřílet co nejvíce míčů do branky soupeře, která je zavěšena 2 metry nad vodou. Každý tým má 5 hráčů, kteří mají povoleno míč odpalovat jak pádlem, tak i rukou či paží. Jedná se tedy o kolektivní míčovou vodní hru na kajacích, při které si lze užít spoustu zábavy. A co víc? Eskymování s míčem je při kajakpolu povoleno. 

Kajakpolo by se z fleku mohlo nazývat adrenalinovým sportem. Mnoho hráčů si při něm sáhne na dno svých sil.

Základ úspěchu? Sportovní dres s vlastním potiskem 

Ať už se rozhodnete pro některý z netradičních letních sportů, nebo dáte přednost nehynoucí klasice, nezapomeňte svůj tým na hřišti sjednotit. V MARKY Sportu se postaráme o to, abyste si užili ničím nerušenou zábavu ze sportu v pohodlných a funkčních dresech z prémiových materiálů. Vynikněte na hřišti i oslavách vítězství a pořiďte pro svůj tým dokonale padnoucí dres s vlastním potiskem a vychutnejte si letní sportování na maximum.

Chcete zazářit při jakémkoliv sportu? Dresy s vlastním potiskem nakopnou výkon celého týmu!