Skip to main content

Letošní Mistrovství světa v hokeji bylo plné dramatických momentů a nečekaných zvratů. Kromě nich však také vynikalo skvělými dresy, kterým bychom měli vzdát hold. Pojďme se společně podívat na nejvýraznější dresy, které měli fanoušci možnost na MS v hokeji 2022 spatřit. 

Několik týmů si poněkud usnadnilo práci a vyrazilo na Mistrovství 2022 ve svých dresech z únorových olympijských her, často pouze s pozměněnými logy. Mnoho týmů však překvapilo zcela originálními dresy, které by žádnému fanouškovi rozhodně neměly uniknout. Na většině takových dresů přibyly pruhy jedné z národních barev lemující vrchní část dresu, zatímco z rukávů byly odstraněny vzory. 

Finsko a jeho královsky modré dresy

Letošní hostitelé Mistrovství světa v ledním hokeji a také vicemistři z roku 2021 oblékli dresy v královsky modré a bílé kombinaci s nápisem „Suomi“ a znakem na hrudi. 

Byly právě tyto dokonalé dresy jedním z faktorů, díky kterému se nakonec Finům podařilo na MS v hokeji 2022 vybojovat první místo a zopakovat tak své letošní vítězství ze Zimní olympiády v Pekingu?

Šampioni letošního MS v ledním hokeji.

Bramborová medaile putovala do Spojených států

Námořnicky modrý pruh v horní části hokejového dresu doplněný královsky modrým pruhem a červeným pruhem ve spodní části spolu s logem „USA Hockey“ na hrudi. Zajímavý, avšak velice nevýrazný dres oproti  bílé, domácí verzi dresu, kterou Spojené státy vynesly na led. I přes velice povedené dresy se však Američanům nepodařilo obhájit třetí místo, které přenechali českému týmu a odvezli si z Finska bramborovou medaili. 

Hokejisté Spojených států v obou variantách svých národních dresů.

Dresu Itálie dominovaly ramenní nášivky

Dalším výrazným dresem šampionátu byl bezpochyby dres Itálie. Náprsní pruh inspirovaný italskou vlajkou spolu s výrazným nápisem „Italia“ vyměnili Italové za své původní logo. Dali tak vyniknout originálním ramenním nášivkám, které tvořily nejvýraznější prvek celého italského dresu. 

Hokejisté Itálie se svými královsky modrými dresy a výraznými ramenními nášivkami.

Jednoduchý, ale přesto působivý dres našich sousedů

Slováci nastoupili na MS v ledním hokeji v tradičních národních barvách s dvojkřížem na hrudi a logem na ramenou. Hokejisté Slovenska se představili v bílé a královsky modré variantě národního dresu. V tomto sympaticky jednoduchém dresu si Slováci z Mistrovství světa odvezli 8. místo.

Slovenská hokejová výprava ve svých jednoduchých, královsky modrých dresech.

Česko opět po deseti letech opět na stupních vítězů

Česká hokejová reprezentace letos ve finském Tampere zabojovala ve skupině B. Dresy české výpravy se pyšnily nápisem „Česko“ namísto „Czech Republic“, čímž se Češi připojili k mezinárodnímu trendu. Pod vedením nového hlavního trenéra Kariho Jalonena si Češi dokázali vybojovat krásné třetí místo, kdy v zápase o bronz porazili Spojené státy 8:4. Stejně jako naposledy před deseti lety si tak Češi z Finska odvážejí bronzovou medaili. 

David Pastrňák (8) spolu s Romanem Červenkou (10) během utkání s Norskem.

Hokejovou hvězdou se může stát každý!

Milujete hokej, ale cesta na mistrovství světa je pro vás jen pouhým snem? Pokud se chcete cítit jako opravdové hokejové hvězdy, máme řešení! Pořiďte si hokejový dres z dílny MARKY Sport a zažijte společně se svým týmem tu pravou sounáležitost. Díky kvalitnímu materiálu a pečlivému střihu bude každý váš zápas malým mistrovstvím!

Vybrat si můžete z pěti druhů střihů a límců a dvou špičkových látek od evropského výrobce, které jsou pevné a zároveň dokonale prodyšné. Hokejový dres můžete doplnit potiskem dle vlastního návrhu. Pomocí speciální sublimační technologie jsme schopni natisknout na dres jakoukoliv barvu, vzor, číslo či loga sponzorů. Pořiďte si kvalitní hokejový dres z dílny MARKY Sport a vyzkoušejte si, jak se cítí pravé hokejové hvězdy. 

Se správným dresem se každý může stát hokejovou hvězdou!